Uzman dikkat çekici bilgileri paylaştı: Göğüs ağrısı ile hastaneye başvuran hastaların çoğu pozitif

Koronavirüsün çeşitli semptomlarından biri olan göğüs ağrısı, son açıklamanın ardından daha fazla ilgiyi hak ediyor. Doç. Dr. Muhammed Keskin, göğüs ağrısı şikayeti ile hastaneye gelen hastaların büyük çoğunluğunda koronavirüs testinin pozitif olduğunu belirtti.

Koronavirüs semptomları her insanda farklı şekillerde, yaygın veya nadiren ortaya çıkar. Kişinin sağlık durumu ve maruz kaldığı virüs yükü gibi faktörler bu değişikliklere neden olur. Bu konuda dikkat çekici bir açıklama yapan Doç. Dr. Muhammed Keskin, göğüs ağrısı şikayeti ile hastaneye gidenlerin testlerinin büyük oranda pozitif çıktığına dikkat çekti.

“GÖĞÜS AĞRISINIZ VARSA HASTANEYE BAŞVURMALISINIZ”

Doç. Dr. Muhammed Keskin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Acil veya polikliniğe göğüs ağrısı şikayeti ile başvuranlara yaptığımız COVID PCR testleri son derece pozitif. Pandemi sürecinde göğüs ağrınız varsa, yapmalısınız. Başka semptomlarınız olmasa bile kalp krizi riski ve COVID şüphesi nedeniyle hastaneye başvurunuz. “İlişkisiyle ilgili insanların kafasında pek çok soru vardı. Bununla ilgili bir bilgi hazırlamak zorunluydu. Bu nedenle, listelenen semptomlar ortalama olarak en yaygın olanlardır “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*